
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Height | 550 µm |
| RoHS | Compliant |
| Max Length | 1.05 mm |
| Max Width | 550 µm |
| Min Length | 950 µm |
| Min Width | 450 µm |
| Max Thickness | 550 µm |
| Min Thickness | 450 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 3827
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12482
Ext.Price$0.12482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12482 | $0.12482 |
| 10 | $0.07259 | $0.72590 |
| 50 | $0.05756 | $2.87800 |
| 100 | $0.04565 | $4.56500 |
| 500 | $0.03822 | $19.11000 |
| 1000 | $0.03189 | $31.89000 |
| 3000 | $0.02995 | $89.85000 |
| 5000 | $0.02813 | $140.65000 |
| 10000 | $0.02317 | $231.70000 |
